Özbekistan & Türkistan Turu, 7 Gece 8 Gün

 

TÜRKİSTAN– TAŞKENT– SEMERKANT – BUAHARA – HİVE– ÜRGENÇ

           TUR NO: O 1821
7 GECE 8 GÜN
Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş  

 

İstanbul Havalimanı – Türkistan Hazret Sultan Havalimanı İki kişilik Odada Kişi Başı 1390$’dan başlayan fiyatlar
Dönüş  

 

Ürgenç Havalimanı – İstanbul Havalimanı Üç kişilik Odada Kişi Başı 1390$‘dan başlayan fiyatlar
KUDÜS OTEL 4* 7 GECE havayolu Tekli Odada Kişi Başı

 

TÜRKİSTAN– TAŞKENT– SEMERKANT – BUAHARA – HİVE– ÜRGENÇ

           TUR NO: O 1822
7 GECE 8 GÜN
Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş İstanbul Havalimanı – Türkistan Hazret Sultan Havalimanı İki kişilik Odada Kişi Başı 1390$’dan başlayan fiyatlar
Dönüş Ürgenç Havalimanı – İstanbul Havalimanı Üç kişilik Odada Kişi Başı 1390$‘dan başlayan fiyatlar
KUDÜS OTEL 4* 7 GECE havayolu Tekli Odada Kişi Başı

 

 

1.GÜN: İSTANBUL – TÜRKİSTAN

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Türkistan’a hareket. Geceleme uçakta.

2.GÜN: TÜRKİSTAN – TAŞKENT

Varışımızın ardından yerel restoranda kahvaltımızı alıyor ve Türkistan şehir turumuza başlıyoruz. M.S. 500 yılında Semerkand, Buhara ve Hiva’dan yola çıkıp Kazakistan’ın kuzeyine giden kervan yolunun yanında bulunan Türkistan şehir gezimizde Hoca Ahmed Yesevi Külliyesi, Sultan Yer Altı Hilvet Camii, Arystan Baba Hz. Türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Taşkent otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN: TAŞKENT

Kahvaltının ardından Taşkent şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Barak Han Medresesinden oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi – Mübarek Cami, Halife Osman`ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin`ın Cuma Camisi, Kukeldaş Medresesleri, ÇARSU oryantal, Bağımsızlık Meydanı ve Amir Temur Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN: TAŞKENT – SEMERKANT

Otelde erken kahvaltı alıp tren istasyonuna transfer oluyoruz. Afrosion hızlı treni ile Semerkant’a geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat 10 dakikalık keyifli bir yolculuk sonunda Semerkant’a varış. Varışımızın ardından gerçekleştireceğimiz şehir turunda Imam Abu Mansur Al Matrüdi (Rahimullah) Türbesi, Hoca Ubeydüllah Ahrar Hz. Camisi ve Türbesi, Gur Emir Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi ve Türbesi, Şah-ı Zinde Türbeler, Uluğbey Rasathanesi ve Hazreti Danyal Türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN: SEMERKANT – BUAHARA

Otelde erken kahvaltı alıp tren istasyonuna transfer oluyoruz. Afrosion hızlı treni ile Buhara’ya geçiyoruz. Varışımız sonrası gerçekleştireceğimiz Buhara şehir turumuzda İsmail Samanı Türbesi, Çeşme Eyüp Türbesi, Bolo Havuz Mescidi, Ark Kalesi, Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi, Taki Zargaron ve Taki Telpakfuruşon Pazarı, Leb-i Havuz Külliyesi, Magoki Attari Camii, Nasriddin Hoca Heykeli, Çor Minor Kervan Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN: BUHARA – HİVE

Erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından Hive’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Şah-ı Nakşibendi Hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz. türbesinin ziyaret edilmesi. Ardından gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi Hz. Külliyesi ve içinde bulunan validesinin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası Hive’ye olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Hive’ye varış sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

7.GÜN: HİVE

Kahvaltının ardından Hive şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Içan – Kala kompleksi, Hisir Kunya – Ark, Muhammad Amin Khan Medresesi, Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Minaresi, Taş-Khovli Sarayı, Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami, Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medresesi göreceklerimiz arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

8.GÜN: HİVE – ÜRGENÇ – İSTANBUL

Sabah çok erken saatte alacağımız kahvaltı sonrası Ürgenç Havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Fiyata Dahil Olanlar

‣ THY ile İstanbul – Türkistan / Ürgenç – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
‣ Taşkent – Semerkant ve Semerkant – Buhara arası hızlı tren
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretlerde ki giriş ücretleri
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ 4* otellerde 6 Gece konaklama
‣ Sabah kahvaltıları
‣ Akşam yemekleri
‣ Taşkent’de öğle yemeği
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ Günlük 1 lt. su ikramı
‣ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
‣ Havalimanı ve Güvenlik vergileri
‣ Yerel rehber hizmeti

*Aşı
-Aşı zorunluluğu yoktur.
*PCR Testi
-Aşısız yolcular için uçuştan 48 Saat önce yaptırılmış PCR Testi gerekmektedir. PCR test sonucunun İngilizce ve QR kodlu olması gerekmektedir. En az 2 doz aşılı yolcuların PCR Test sonucu ibraz etmelerine gerek yoktur.
*SAĞLIK SİGORTASI
-Tüm yolcuların Covid-19 kapsamlı bir seyahat sağlık sigortasına sahip olmaları gerekmektedir.
Tüm yolcular, Türkiye’ye hareket etmeden en fazla 48 saat önce çevrimiçi olarak bir Giriş Formu doldurmalıdır. Verilen bilgilerle otomatik olarak özel bir HES kodu oluşturulacaktır. Yolcular formu veya HES kodunu doldurduklarına dair kanıt göstermelidir. https://register.health.gov.tr/