Mısır Turu

 

Mısır Turu,  6 Gece 7 Gündüz

1390$‘dan başlayan fiyatlar

           TUR NO:   M 2043
6 GECE 7 GÜN
Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 20.06.2023 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı  Hurghada Havalimanı (Pegasus Hava Yolları)
22.45 İki kişilik Odada Kişi Başı 1390$‘dan başlayan filatlar
Dönüş 26.06.2023 Kahire Uluslararası Havalimanı  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Nile Airlines
11.55 Üç kişilik Odada Kişi Başı 1390$‘dan başlayan filatlar
OTEL 4 Yıldızlı Otel 6 GECE Tekli Odada Kişi Başı 1670$’dan başlayan filatlar
 

 

Gidiş Bilgileri:

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Hurghada Havalimanı

Ulaşım: Pegasus Hava Yolları

Kalkış: 20.06.2023 22:45

Varış: 21.06.2023 00:25

 

Dönüş Bilgileri:

Kahire Uluslararası Havalimanı – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Ulaşım: Nile Airlines

Kalkış: 26.06.2023 11:55

Varış: 26.06.2023 15:05

1.GÜN

ISTANBUL – HURGHADA – LUXOR

Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma sonrası PGS HY’nin tarifeli seferi ile Hurgada’ya uçuş. Varışın ardından Hurgada otelimize transfer ve konaklama.

2.GÜN

LUXOR

Sabah kahvaltısının ardından Luxor’a transfer. Varışımızın ardından Krallar Vadisi & Hatşepşut tapınağı turunu gerçekleştiriyoruz. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk ve tek kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe olduktan sonra bir kral gibi giyinen ve takma sakal kullanan Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN

LUXOR

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Karnak Tapınağını gezdikten sonra dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz.  Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN

LUXOR – İSKENDERİYE – KAHİRE

Otelde çok erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası İskenderiye iç hat uçuşu için havalimanına transfer. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay kalesinin gezilmesi. Ardından Ebu’l Abbas el mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesinin ziyaret edilmesi. İskenderiye kütüphanesi, Münteze parkı gezilerimizden sonra yaklaşık 2,5 saatlik otobüs yolculuğumuz sonrası Kahire’ya varış. Otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN

KAHİRE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yapacağımız şehir turunda tüm Kahire’ye hakim bir konumda bulunan Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camiinin ziyaret edilmesi. Ardından değişik mimarisiyle dikkatlerimizi çeken ve Mısır’da ki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiinin ziyaret edilmesi. Memluk Sultanlarından Sultan Kalavun Mescidi, Osmanlının Mısırdaki ilk mimarisi olan Süleyman Paşa (Osmanlının ilk Mısır valisi) Mescidi ve Kabirlerinin ziyaret edilmesi. Memluk eserlerinden Sultan Hasan ve Rufai mescidi ve Mısır Fatihi Sahabe Amr bin As Camii ziyareti sonrasında Nil nehri üzerinde açık büfe öğle yemeği ile tekne gezisi, El-Ezher ve Hz Hüseyin cami ziyaret sonrasında Han Halil çarşısında alış veriş. Akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN

KAHİRE

Otelde alınan kahvaltının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi (KeopsPramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2560 yılında Firavun Khufu (Keops) tarafından yaptırılmıştır. Yapımının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Ardından bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinde biri olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.

7.GÜN

KAHİRE – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızın boşaltılması ve Kahire havalimanına transfer. Nil Air Seferiyle 11.55’de İstanbul’a hareket ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olanlar

Fiyata Dahil Olanlar

‣ İstanbul>Hurgada / Kahire>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ Nil Tekne Turu
‣ 4* otellerde 6 Gece konaklama
‣ Sabah kahvaltıları
‣ 5 Akşam yemeği
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ Profesyonel rehberlik hizmeti
‣ Havalimanı ve Güvenlik vergileri
‣ Yerel rehber hizmeti
‣ Kahire Müzesi giriş ücreti
‣ Kayıtbay Kalesi giriş ücreti