Mısır Turu

 

Büyük Mısır Turu,  6 Gece 7 Gündüz

           TUR NO:   M 2292
6 GECE 7 GÜN
Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 17.02.2024
İstanbul Havalimanı-  Kahire Sphinx Havalimanı  11.00 İki kişilik Odada Kişi Başı 940$‘dan başlayan filatlar
Dönüş 23.02.2024 Şarm El-Şeyh Havalimanı- İstanbul Havalimanı 14.50 Üç kişilik Odada Kişi Başı 940$‘dan başlayan filatlar
OTEL 4 Yıldızlı Otel 5 GECE KONAKLAMA
Tekli Odada Kişi Başı 1235$’dan başlayan filatlar
TAİLWİND HAVAYOLLARI

Büyük Mısır Turu,  5 Gece 6 Gündüz

Ömer Kaptan Eşliğinde Mısır Turu

           TUR NO:   M 2288
6 GECE 7 GÜN
Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 13.04.2024
İstanbul Havalimanı – İskenderiye Havalimanı  00.40 İki kişilik Odada Kişi Başı 1490$‘dan başlayan filatlar
Dönüş 18.04.2024 Hurgada Havalimanı –  İstanbul Havalimanı 04.45 Üç kişilik Odada Kişi Başı 1490$‘dan başlayan filatlar
OTEL 4 Yıldızlı Otel 5 GECE KONAKLAMA
Tekli Odada Kişi Başı 1735$’dan başlayan filatlar
havayolu TÜRK HAVAYOLLARI

 

 

 

Gidiş Bilgileri:

1.GÜN

İSTANBUL – İSKENDERİYE

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşma. Pegasus Havayolları ile Mısır İskenderiye’ye hareket. Otele varış ve konaklama.

2.GÜN

İSKENDERİYE – KAHİRE

Otelde erken alınan kahvaltının ardından, Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye’ye hareket. İskenderiye aynı zamanda turizm açısından Mısır’ın en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay kalesini geziyoruz. Ardından Ebu’l Abbas el mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesini ziyaret ediyoruz. İskenderiye Kütüphanesi’ni dışarıdan görüyor ve İskenderiye’ye yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan Mısır’ın başkenti Kahire’ye hareket ediyoruz. Otele varış, akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN

KAHİRE

Otelde alınan kahvaltının ardından, Kahire’ye hâkim bir tepede şehrin en güzel manzarasını sunan Kahire Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu tepede başta Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş olan Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camii haricinde Kalavun Camisi gibi birbirinden değerli tarihi yapıları görüyoruz. Ardından Mısır’daki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiini ziyaret ediyor etkileyici mimarisinin detaylarını fotoğraflıyoruz. Öğle molamız için Nil Nehri üzerinde açık büfe yemeğimizi alacağımız teknemize geçiyoruz. Öğleden sonraki gezimize dünyanın en etkileyici mezarlık alanlarından biri olan Kahire’nin ölüler şehrini ziyaret ederek İMAM ŞAFİİ hazretlerinin türbesini görüyoruz. Ardından Kahire’nin en önemli caddesi olan Muizz caddesine giderek tarihin farklı yüzyıllarına bizi taşıyan mimari eserleri sırasıyla inceliyoruz. Bu yapılar arasında birbirinden güzel Sebil-Küttaplar, Memluk Sultanlarına ait devasa Külliyeler, Osmanlı dönemine ait Türkçe Kitabeleri ile camiler ve hanlar bizleri bekliyor olacak. Muizz caddesine gezdikten sonra Kahire’nin tarihi Çarşısı olan Halil Çarşısı’nın görülmesi ve Hazreti Hüseyin’in başının gömüldüğü Hazreti Hüseyin camisinin ziyaret edilmesinin ardından Ezher Üniversitesini panoramik olarak görüyoruz. Programımızı tamamladıktan sonra otele dönüş akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN

KAHİRE – PİRAMİTLER – HURGADA

Otelde alacağımız kahvaltının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) (Piramitlerin iç kısımlarına giriş ücretleri dâhil değildir) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi (Keops Piramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2560 yılında Firavun Khufu (Keops) tarafından yaptırılmıştır. Yapımının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Ardından bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinde biri olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Gezimizi tamamladıktan sonra Hurgada’ya hareket. Uzun ve keyifli bir yolculukla sonra Kızıldeniz kıyısında bir tatil kenti ve turizm merkezi olan Hurgada’ya varış otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN

HURGADA – LUXOR – HURGADA

gerçekleştiriyoruz. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk ve tek kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe olduktan sonra bir kral gibi giyinen ve takma sakal kullanan Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Karnak Tapınağını gezimizi tamamladıktan sonra Hurgada’ya dönmeden önce akşam yemeğimizi Luxor’da yiyoruz ve konaklama için Hurgada’ya geri dönüş. Konaklama otelimizde. HURGHADA

6.GÜN

HURGADA TAM GÜN SERBEST ZAMAN

Otelde sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra saat 12:00’ye kadar odalarımızı boşaltmamız gerekiyor. Sonrasında bütün gün Hurgada’nın tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Tekne Turu, Jeep Safari, Atv safari gibi farklı etkinliklere katılabilir. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket.

7.GÜN

HURGADA – İSTANBUL

Havalimanına varış, Uçağa yerleşme ve keyifli turumuzun sonu.

 

Fiyata Dahil Olanlar

‣ Pegasus Havayollarına ile İstanbul – İskenderiye – Hurgada – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

‣ 4* ekonomik otelde 5 Gece konaklama

‣ Sabah kahvaltıları

‣ 6 Akşam yemeği

‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

‣ Profesyonel rehberlik hizmeti

‣ Havalimanı ve Güvenlik vergileri

‣ Yerel rehber hizmeti

‣ Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Mısır Piramitleri Genel Giriş – Kahire Müzesi giriş ücreti – Kayıtbay Kalesi giriş ücreti – Kahire Kalesi – Ölüler Şehri ve İmam Şafi Türbesi – Tolonoğlu Camii – Muizz Caddesi – Sultan Kalavun Mescidi – Hatşepşut tapınağı – Karnak – Luxor Krallar Vadisi Toplam Yaklaşık 150 USD dahil.)