Mısır Turu, 4 Gece 5 Gündüz

 

Mısır Turları,  4 Gece 5 Gündüz  (DOLU)

790$‘dan başlayan fiyatlar

           TUR NO:   M 1845
4 GECE 5 GÜN
Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 02.05.2022 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı- Kahire Uluslararası Havalimanı 16.05 İki kişilik Odada Kişi Başı 790$
Dönüş 06.05.2022 Kahire Uluslararası Havalimanı -İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 11.55 Üç kişilik Odada Kişi Başı 790$
OTEL 4 Yıldızlı Otel 4 GECE Tekli Odada Kişi Başı  
NİLE AIRLINES

 

Gidiş Bilgileri:
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Kahire Uluslararası Havalimanı
Ulaşım: Nile Airlines
Kalkış: 02.05.2022 16:05
Varış: 06.05.2022 17:10

Dönüş Bilgileri:
Kahire Uluslararası Havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Ulaşım: Nile Airlines
Kalkış: 06.05.2022 11:55
Varış: 06.05.2022 15:05

 

Fiyata Dahil Olanlar
‣ Nil Air ile İstanbul (SAW) – Kahire– İstanbul (SAW) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ Nil Tekne Turu
‣ 4* otelde 4 Gece konaklama
‣ Sabah kahvaltıları
‣ 1 öğle yemeği
‣ 4 Akşam yemeği
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ Profesyonel rehberlik hizmeti
‣ Havalimanı ve Güvenlik vergileri
‣ Yerel rehber hizmeti
‣ Kahire Müzesi giriş ücreti
‣ Kayıtbay Kalesi giriş ücreti

1. GÜN
İSTANBUL – KAHİRE
Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma sonrası Nile Havayolları tarifeli seferi ile Kahire’ye uçuş. Varışımıza istinaden havalimanından ayrılıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

2. GÜN
KAHİRE
Otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız panoramik şehir turunda tüm Kahire’ye hakim bir konumda bulunan Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camiinin ziyaret edilmesi. Ardından değişik mimarisiyle dikkatlerimizi çeken ve Mısır’daki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiinin ziyaret edilmesi. Memluk Sultanlarından Sultan Kalavun Mescidi, Osmanlının Mısırdaki ilk mimarisi olan Süleyman Paşa (Osmanlının ilk Mısır valisi) Mescidi ve Kabirlerinin ziyaret edilmesi. Memluk eserlerinden Sultan Hasan ve Rufai mescidi ve Mısır Fatihi Sahabe Amr bin As Camii ziyareti sonrasında Nil nehri üzerinde açık büfe öğle yemeği ile tekne gezisi, El-Ezher ve Hz Hüseyin cami ziyaret sonrasında Han Halil çarşısında alış veriş, akşam yemeği, konaklama.

3. GÜN
KAHİRE
Otelde alınan kahvaltının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) (Giriş ücretleri dahil değildir) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi (KeopsPramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2560 yılında Firavun Khufu (Keops) tarafından yaptırılmıştır. Yapımının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Ardından bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinde biri olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.

4. GÜN
KAHİRE – İSKENDERİYE – KAHİRE
Otelde erken alınan kahvaltının ardından, Kahire’ye yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay kalesinin gezilmesi. Ardından Ebu’l Abbas el mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesinin ziyaret edilmesi. İskenderiye kütüphanesi, Münteze parkı gezilerimizden sonra Kahire’ye transfer akşam yemeği sonrası konaklama.

5. GÜN
KAHİRE – İSTANBUL
Kahvaltıdan sonra otelden ayrılış ve Kahire Havalimanına hareket. Nile Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ve turumuzun sonu.

Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.