Mısır Turu

 

Mısır Turu,  6 Gece 7 Gündüz

1390$‘dan başlayan fiyatlar

           TUR NO:   M 1845
4 GECE 5 GÜN
Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 07.02.2023 İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı- Kahire Uluslararası Havalimanı (Nile Airlines)
16.05 İki kişilik Odada Kişi Başı 1390$‘dan başlayan filatlar
Dönüş 14.02.2023 Sharm El Sheikh Havalimanı -İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (Pegasus Hava Yolları)
03.05 Üç kişilik Odada Kişi Başı 1390$‘dan başlayan filatlar
OTEL 4 Yıldızlı Otel 6 GECE Tekli Odada Kişi Başı  
 

 

Gidiş Bilgileri:
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı  Kahire Uluslararası HavalimanıUlaşım: Nile Airlines
Kalkış: 07.02.2023 16:05
Varış: 07.02.2023 17:10

Dönüş Bilgileri:
Kahire Uluslararası Havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
Ulaşım: Nile Airlines
Kalkış: 06.05.2022 11:55
Varış: 06.05.2022 15:05

Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma sonrası Nile Havayolları ile 16:05’de Kahire’ye uçuş ve 17:10’da varış. Giriş işlemlerinden sonra otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN

KAHİRE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yapacağımız şehir turunda tüm Kahire’ye hakim bir konumda bulunan Klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camiinin ziyaret edilmesi. Ardından değişik mimarisiyle dikkatlerimizi çeken ve Mısır’da ki ilk Türk eseri Tulunoğlu Camiinin ziyaret edilmesi. Memluk Sultanlarından Sultan Kalavun Mescidi, Osmanlının Mısırdaki ilk mimarisi olan Süleyman Paşa (Osmanlının ilk Mısır valisi) Mescidi ve Kabirlerinin ziyaret edilmesi. Memluk eserlerinden Sultan Hasan ve Rufai mescidi ve Mısır Fatihi Sahabe Amr bin As Camii ziyareti sonrasında Nil nehri üzerinde açık büfe öğle yemeği ile tekne gezisi, El-Ezher ve Hz Hüseyin cami ziyaret sonrasında Han Halil çarşısında alış veriş, akşam yemeği, konaklama.

3.GÜN

KAHİRE

Otelde alınan kahvaltının ardından antik dönem de dünyanın 7 harikasından biri olan Giza Piramitleri (Keops Piramidi, Kefren Piramidi ve Piramitlerin en küçüğü olan Mikerinos Piramidi) ve İnsan başlı dev aslan heykelleri sfenkslerin görülmesi (KeopsPramidi, 4. Hanedanlık zamanında MÖ 2560 yılında Firavun Khufu (Keops) tarafından yaptırılmıştır. Yapımının 20 yılı aştığı sanılmaktadır. Yaklaşık 145,75 m yüksekliğindedir.) Ardından bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinde biri olan ayrıca beş bin yıllık tarihe tanıklık eden Kahire Müzesinin gezilmesi. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN

KAHİRE – İSKENDERİYE

Otelde erkenalınan kahvaltının ardından, Kahire’ye yaklaşık 2,5 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. Panoramik İskenderiye şehir turunda antik dönemde dünyanın 7 harikasından bir diğeri olan İskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmışKayıtbay kalesinin gezilmesi. Ardından Ebu’l Abbas el mursi Camii, Büyük İslam şairlerinden efendimize yazdığı Kaside-i Bürde ile gönüllere taht kuran İmam Busayri’nin türbesinin ziyaret edilmesi.İskenderiye kütüphanesi, Münteze parkı gezilerimizden sonra Kahire’ye transfer akşam yemeği sonrası konaklama.

5.GÜN

KAHİRE – ŞARM EL ŞEYH

Kahvaltıdan sonra otelden 07.00’de ayrılış. Mısır’ın Gözde turizm merkezi Şarm El Şeyh’e hareket. Tam gün sürecek keyifli yolculuk sonrası Öğleden sonra Şarm’a ulaşıyoruz. Panoramik şehir turunda şehri tanıma fırsatı bulacağız. Eskiden bir liman kenti olan Şarm El Şeyh, UNESCO tarafından barış ve güzellik açısından “Dünyanın en iyi şehri” ilan edilmiştir. Diğer bir adıyla “Barış Şehri” olarak da bilinmektedir. İlk durağımız olan Sahabe Camiinde kısa bir mola veriyoruz. 2011 yılında yapımı tamamlanan ve 76 mt uzunluğunda minareye sahip camii görenleri kendine hayran bırakıyor. Namaz ve Fotoğraf molasının ardından eski şehir de bulunan çarşıda yöresel hediyelik eşya almak için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Kızıldeniz’in hazinelerini zahmetsizce seyretmek üzere iskelede bekleyen teknemize yerleşiyoruz. Dünyanın en renkli ve en güzel sualtı yaşamına sahip denizlerinden birisi olan Kızıldeniz’i tabanı camdan yapılmış bir tekneden izleme fırsatı bulacağız. Keyifli tekne turumuzun ardından otelimize dönüş akşam yemeği ve konaklama.

6.GÜN

KAHİRE SAKİN KENT DAHAB, ÇÖL, KANYON, VAHA ve NUWEİBA GEZİSİ (ATV ve DEVE GEZİSİ DAHİL)

Kahvaltının ardından özel aracımızla otelimizden hareket ederek, Kızıldeniz’in en güzel koylarından birisi olan 3 Havuz bölgesine gidiyoruz. Burada bulunan Bedevi çadırlarında mola veriyoruz. Vaktinizi, bölgenin adına ilham veren deniz içinde iç içe geçmiş havuz görünümlü resiflerde şnorkel ile Kızıldeniz’in akvaryum gibi olan sualtı yaşamını gözlemleyip, denize girip güneşlenerek geçirebilirsiniz. (1 adet meşrubat ve 1 adet su ikramımızdır) Ardından, ATV ile Kanyon ve Vaha gezisi yapıyoruz. Sonrasında, develer ile deniz kenarında keyifli bir gezi yapıyoruz. Bölgedeki keşfimizin bitimi ile birlikte sakin ve huzurlu atmosferi, cana yakın ama rahatsızlık vermeyen insanları ile ünlü Dahab’a giderek burada deniz kenarında bulunan restoranlardan birinde öğle yemeğimizi alıyoruz. (Et, Tavuk, Balık, Vejeteryan Menü seçebilirsiniz, su ve 1 meşrubat fiyata dahildir) Vereceğimiz serbest zamanda çarşıda gezip alışveriş yapabilirsiniz. Ardından, yaklaşık 1 saatlik bir yolculukla Kızıldeniz’in bir başka güzel beldesi Nuweiba’ya giderek plajda yüzme molası veriyoruz. Şezlong, şemsiye ve birer adet alkolsüz içecek fiyata dahildir. Keyifli gezimizin bitimi ile birlikte otelimize transfer Konaklama

7.GÜN

ŞARM EL ŞEYH – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. (Odalarımızın en geç 12.00 de boşaltılması gerekmektedir. Gece 23.30’da Otelimiz resepsiyonun da buluşma ve Transfer aracımızla Havalimanına hareket. Pegasus Havayolları Tarifeli Seferiyle 03.05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile. 06.45’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Keyifli Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olanlar

‣ İstanbul>Kahire / Şarm El Şeyh >İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ Nil Tekne Turu
‣ Seçilen Kategorideki otellerde 6 Gece konaklama
‣ Sabah kahvaltıları
‣ 2 öğle yemeği
‣ 6 Akşam yemeği
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ Profesyonel rehberlik hizmeti
‣ Havalimanı ve Güvenlik vergileri
‣ Yerel rehber hizmeti
‣ Kahire Müzesi giriş ücreti
‣ Kayıtbay Kalesi giriş ücreti