Kıbrıs Turu

Kıbrıs Turu

İSLAMİYETİN İZİNDEN KIBRIS KÜLTÜR TURU

 2 GECE 3 TAM GÜN

 GAZİMAĞUSA – LEFKOŞE– GİRNE –GÜZELYURT – LEFKE

TUR NO:       GÜN: 2 GECE 3 GÜN  
  Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 12 Mayıs 2024  Sabiha Gökçen Havalimanı -Lefkoşa Ercan Havalimanı 08:00 İki kişilik Odada Kişi Başı 390 €
Dönüş 14 Mayıs 2024 Lefkoşa Ercan Havalimanı –  Sabiha Gökçen Havalimanı 22:20  Üç kişilik Odada Kişi Başı 390 €
Pegasus Hava Yolları - Vikipedi  PEGASUS HAVA YOLLARI
Tek kişilik Oda  490 €

 

 

 

İSLAMİYETİN İZİNDEN KIBRIS KÜLTÜR TURU

 Akdeniz’in İncisi Kıbrıs

GİDİŞ 12 MAYIS 2024 S.GÖKÇEN-LEFKOŞA, KALKIŞ: 08:00 VARIŞ : 09.20

DÖNÜŞ 14 MAYIS 2024 Cumartesi LEFKOŞA – İSTANBUL,  KALKIŞ: 22.00  VARIŞ: 23.55

 

İSTANBUL / LEFKOŞA – GAZİMAĞUSA- GİRNE TURU

(Kapalı Maraş, Gazi Mağusa, Muratağa Atlılar ve Sandallar İlkokolu, Girne, Karaoğlanoğlu, Güzelyurt, Lefke, Yeşilyurt,)

 

1.GÜN

İSTANBUL – LEFKOŞA

Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 05:30  da Pegasus Havayolları   kontuarı önünde buluşma sonrası bilet ve bagaj işlemlerinin ardından PC 1912 Sefer sayılı uçuşu ile  saat 08:00’de Lefkoşa’ya uçuş. Yerel saat ile 09:20’de Lefkoşe Ercan Havalimanına varış. Pasaport ve giriş işlemlerimizin ardından grubumuzun karşılaması bizleri bekleyen otobüsümüz ile rehberimizin eşliğinde ilk durağımız Kırklar Türbesi M.S 7. Yüzyılda Kıbrıs adasına yapılan İslam Akınlarında şehit olan 40 sahabenin kabirlerinin bulunduğu türbeyi ziyaret ediyoruz maneviyat yüklü bu ziyaretimizle turumuza yoğun duygular içinde devam ederek, Kırklar Türbesi ziyareti. M.S 7. Yüzyılda Kıbrıs adasına yapılan İslam Akınlarında şehit olan 40 sahabenin kabirlerinin bulunduğu türbe ziyaretimiz sonrası Lefkoşa’ya hareket.
İlk olarak, 1974 yılında şehit olan 330 şehidimizi ziyaret etmek üzere Boğaz şehitliğine gidiyoruz. Ardından, Barbarlık Müzesini ziyaret ediyoruz. Tabib Binbaşı Nihat İlhanın eşinin ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev olan müzeyi ziyaret ettikten sonra panoramik olarak Yeşil hattı görüyoruz. Turumuzun devamında Lefkoşa Surlar içi gezisi olacak. Anıtsal Girne Kapısında otobüsümüzden inerek gezimize yürüyüşle devam ediyoruz. İlk olarak Kıbrıs Türk Tarih Kültür ve Milli Mücadele Müzesini geziyoruz. Ardından, Kıbrıs Mevlevihanesi, Samanbahçe Evleri, Sarayönü Meydanı, Dikilitaş, Arasta Çarşını ikiye ayıran Lokmacı Sınır Kapısını görerek gezimizi tamamlıyor ve Büyük Handa serbest zaman veriyoruz. Verilen saatte toplanıp otobüsümüzle Lefkoşa’daki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN

GAZİ MAĞUSA – KAPALI MARAŞ

Sabah kahvaltısı sonrası  Gazi Mağusa  şehir turumuz için otobüse yerleşiyoruz. Tarihi Mağusa surlar içi gezimizd; Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Zindanı, Venedik Sarayı, 28 Mehmet Çelebi’nin kabri görülecek yerler arasında. 1974 yılında Kıbrıs Barış harekatında Türk hakimiyetine giren Kapalı Maraş’ı geziyoruz. Hayalet Şehir görüntüsüyle etkileyici bir yerleşim yeri olan bölge, bir zamanların en büyük eğlence ve gözde tatil merkezi idi. Buradaki gezimizde Bilal Ağa Vakfına ait 1813 yılında yapılmış olan mescit ve binaları da ziyaret ediyoruz. Tarihi Mağusa surlar içi gezimizde, Lala Mustafa Paşa Cami, Namık Kemal Zindanı, Venedik Sarayı, tarihi cümbez ağacı  görülecek yerler arasında. Kutup Osman Türbesinin,  Kıbrıs – Çanakkale Şehitleri anıtı  ziyaretleri.  Mağusa bölgesindeki Şehitlik Köyleri gezisi ile turumuza devam ediyoruz. Atlılar,  Muratağa, Sandallar köylerinde yaşayan 126 masum halkın 1974 yılında EOKA örgütü tarafından katledilişinin hazin hikayesi ve müzeye çevrilen köy ilkokulu ziyareti sizleri derinden etkileyecektir.  Sonrasında otelimize dönüş, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.GÜN

GİRNE- LEFKE- LEFKOŞA – İSTANBUL

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası  çıkış işlemlerimizi yaparak   eşyalarımızla birlikte  otobüse geçiyoruz. İlk önce Girne’de Hz. Ömer Komutan Türbesi ziyareti, 1974 Çıkarma harekatının gerçekleştirildiği Karaoğlanoğlu Bölgesi gezisi. Gemi müze, Gazi Helikopter, Barış ve Özgürlük müzesi, açık Hava Müzesi ve Şehitlik sonrası  Güzelyurt – Lefke   yolundan devam ederek  Anamur’dan deniz altından borular ile ulaştırılan asrın projesi olarak tarihe geçen  Geçit köy barajında hatıra fotoğrafı çekimi.  Kıbrıs’ın en batısına yol alıyoruz bir yanımız masmavi deniz bir yanımız yem yeşil narenciye bahçeleri ile Güzelyurt bizi karşılıyor, ilk durağımız, Türkiye’nin İlk Hava Şehidi Cengiz Topel Anıtı, Şehidimizin anıtını ve  müzesini ziyaret ediyoruz, CMC maden şirketinin adamıza bıraktığı ve halen etkileri devam eden maden alanı ve etkilerini rehberimizin anlatımlarıyla öğreniyoruz. Tarihin izlerini ilk günkü gibi koruyan Osmanlı kasabası Lefke’ye geçiyoruz  buradaki tarihi konaklar cumbalı evler bizi eski günlere götürüyor, Kıbrıs ile bütünleşmiş Lefke’nin en önemli değeri olan Şeyh Nazım Kibrisi efendi dergahı ve kabrini ziyaret ediyoruz, dergahta yapacağımız sohbetler sonrasında Lefkoşa ilçesinde bulunan Jumbo Alışveriş  Merkezine doğru hareket ediyoruz. Havalimanı öncesi alışveriş molamızı tamamladıktan sonra Ercan Havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları kontuarında yapılacak bilet ve bagaj işlemlerimizin ardında PC 1925  sefer sayılı uçuşu ile saat  22:20’de İstanbul’a uçuş ve yerel saat ile  23:55’de Sabiha Gökçen havalimanına varış.  Hoşgeldiniz…

Kıbrıs’ta saatler, bir saat geri alınmıştır. Hareket saatleri yerel saate göredir.

Gezi programı dahilinde namaz vakitlerine riayet edilecektir.

Programa uygun yerlerde öğlen yemek molaları verilecektir.

 

Kimlikleri ile seyahate katılan misafirlerin kimlikleri yeni çipli kimlik olmak zorundadır.

Programımızın içeriği aynı kalmak şartı ile değişiklik gösterebilir.

 

Programımızda belirtilen uçak saatlerimiz havayollarından talep edilen saatlerdir. Uçuşumuza konfirme sonucunda saatlerimiz kesinleşecektir.

Turumuz yeterlilik kapasitesine ulaştığında gerçekleşecektir.

 

 

ÜCRET

2/3 Kişilik Odada Kişi Başı 390 €

Tek Kişilik Oda Ücreti 490 €

 

Fiyata Dahil Olanlar

‣ Pegasus Havayolları ile İstanbul-Ercan / Ercan- İstanbul  ekonomi  sınıf uçak bileti ücreti
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ Otelde 2 gece Yarım Pansiyon Konaklama
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

– Pasaport ile seyahate katılan misafirler için Yurt dışı çıkış harç pulu ücretleri (150 TL’dir

– Öğle yemekleri

– Müze ücretleri

Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.