Kıbrıs Turu

Kıbrıs Turu

 

GAZİMAĞUSA – LEFKOŞE– GİRNE –GÜZELYURT – LEFKE

TUR NO:   1947 GÜN: 2 GECE 3 GÜN
  Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 26.01.2023 Sabiha Gökçen Havalimanı  Ercan Havalimanı  08.00 İki kişilik Odada Kişi Başı 7900 TL
Dönüş 28.01.2023 Ercan Havalimanı   Sabiha Gökçen Havalimanı  20.00 Üç kişilik Odada Kişi Başı 7900 TL

Pegasus Hava Yolları

Tek kişilik Oda  9300 TL.
Pegasus, IATA Travel Pass'i kullanan ilk hava yolları arasına girdi

GAZİMAĞUSA – LEFKOŞE– GİRNE –GÜZELYURT – LEFKE

TUR NO:   1948 GÜN: 2 GECE 3 GÜN
  Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 27.01.2023 Sabiha Gökçen Havalimanı  Ercan Havalimanı  06.00 İki kişilik Odada Kişi Başı 7500 TL
Dönüş 29.01.2023 Ercan Havalimanı   Sabiha Gökçen Havalimanı  20.00 Üç kişilik Odada Kişi Başı 7500 TL

Pegasus Hava Yolları

Tek kişilik Oda  8900 TL.
Pegasus, IATA Travel Pass'i kullanan ilk hava yolları arasına girdi

 

GAZİMAĞUSA – LEFKOŞE– GİRNE –GÜZELYURT – LEFKE

TUR NO:   1950 GÜN: 2 GECE 3 GÜN
  Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 01.02.2023 Sabiha Gökçen Havalimanı  Ercan Havalimanı  22.40 İki kişilik Odada Kişi Başı 7500 TL
Dönüş 04.02.2023 Ercan Havalimanı   Sabiha Gökçen Havalimanı  20.00 Üç kişilik Odada Kişi Başı 7500 TL

Pegasus Hava Yolları

Tek kişilik Oda  8900 TL.
Pegasus, IATA Travel Pass'i kullanan ilk hava yolları arasına girdi

 

 

GAZİMAĞUSA – LEFKOŞE– GİRNE –GÜZELYURT – LEFKE

TUR NO:   1949 GÜN: 2 GECE 3 GÜN
  Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 03.02.2023 Sabiha Gökçen Havalimanı  Ercan Havalimanı  06.00 İki kişilik Odada Kişi Başı 7500 TL
Dönüş 05.02.2023 Ercan Havalimanı   Sabiha Gökçen Havalimanı  20.00 Üç kişilik Odada Kişi Başı 7500 TL

Pegasus Hava Yolları

Tek kişilik Oda  8900 TL.
Pegasus, IATA Travel Pass'i kullanan ilk hava yolları arasına girdi

 

 

1.GÜN

İSTANBUL– GAZİMAĞUSA – LEFKOŞE

Ercan Havalimanı’na iniş karşılama sonrası gezimize Gazimağusa ile başlıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik keyifli yolculukla Adanın doğusunda bulunan Mağusa beldesine varıyoruz. Kıbrıs Barış Harekatında göstermiş olduğu direnişle Gazi ünvanına kavuşan şehri gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız adanın en güzel gotik eserlerinden birisi olan Lala Mustafa Paşa Camii. III. Murad saltanatında 28 Nisan 1580 ile 7 Ağustos 1580 tarihleri arasında üç ay dokuz gün sadrazamlık yapmış olan Lala Mustafa Paşa aynı zamanda Kıbrıs Fatihi olarak da bilinir. Orijinal ismi Aziz Nikolas Katedrali olan eski bir Katolik mabedidir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en büyük iki camisinden biridir. 1328’de katedral olarak açılmış ve 1571’de Fethin nişanesi olarak camiye çevrilmiştir. Gezimize aynı bölgede bulunan Namık Kemal Zindanı, 28 Çelebi Mehmet Türbesi, Sinan Paşa Cami gezileri sonrası kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Belirtilen saatte toplanma ve yıllardır kapalı olan Hayalet Şehir Kapalı Maraş’a gidiyoruz. Savaşın soğuk yüzünü iliklerimize kadar hissedeceğimiz bir zamanların en büyük eğlence ve gözde tatil merkezi olan, Kıbrıs Barış harekatında Türk hakimiyetine giren Kapalı Maraşı geziyoruz. Ardından aracımızla belki de bizleri en çok etkileyecek Katliman köylerine hareket ediyoruz. Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerine uğrayıp 1974 yılında Rumların vahşice katlettiği köyleri ve toplu mezarları ziyaret ediyoruz. Buradan Aziz Barnabas Manastırına geçip Barnabas’ın ilginç hikayesini dinliyoruz. Sonrasında Lefkoşa’ya hareket ediyoruz. Otele varış akşam yemeği ve konaklama.

2.GÜN

LEFKOŞE – GİRNE – LEFKOŞE

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Adanın en popüler yeri olan Girne’ye hareket. Girne turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Alsancak Bölgesi. 1974 yılında Adaya ilk çıkarma yaptığımız plaj ve burada şehit olan askerlerimize ait olan şehitlik ziyareti sonrası, Rumların Türklere karşı kullandığı silahların sergilendiği açık hava savaş müzesi gezisi sonrası, Çatalköy bölgesine hareket ediyoruz. Burada Hz.Osman’ın Hilafeti döneminde şehit düşen 7 adet sahabe efendilerimizin türbesinin bulunduğu Hz.Ömer türbesini ziyaret ediyoruz. Buradan Beylerbeyi bölgesine geçiyor ve Bellepais Manastırını ziyaret ediyoruz. Yapı 12. yüzyılda Roma döneminde inşa edilmiş ve orta çağda yapılan eklentilerle bütününde doğunun en güzel gotik yapılarından birine ulaşmıştır. Programımızı tamamladıktan sonra tekrar şehir merkezine dönüyor ve öğle yemeği ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası Ağa Cafer Paşa Cami ve türbesini ziyaret ediyoruz. Girne Marina ve kordon boyu gezileri sonrası burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize hareket. Akşam. Yemeği ve konaklama.

(Otelimiz Girne Merkeze 20 km uzaklıktadır. Taksi ile tek yön ulaşım yaklaşık 400 TL civarındadır.)

3.GÜN

LEFKOŞE / GÜZELYURT / LEFKE / LEFKOŞA / İSTANBUL

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Güzelyurt’a hareket. Turunçgil bahçeleriyle çevrili adanın kuzeybatısında bulunan şirin kasabayı keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız Güzelyurt Doğa ve Arkeoloji Müzesi. Müze ziyaretimiz sonrası Lefke’ye hareket. Kıbrıs barış harekatında önemli görevler üstlenen Şehit Yüzbaşı Pilot Cengiz Topel ve silah arkadaşları adına yapılmış anıtı ziyaret ediyoruz ve Lefkoşa şehir merkezine dönüş. Öğle yemeğinin ardından tarihe Kanlı Noel olarak geçen bir katliamın yaşandığı ev olan Barbarlık Müzesini geziyor ve o dramı adeta bizlerde yeniden yaşıyoruz. Buradan Yeşil Hat gezisi sonrası Girne Kapısı, Kıbrıs Mevlevihanesi, Venedik Sütunu, Lokmacı Sınır Kapısı, Büyük Han ve Selimiye Camileri gezileri sonrası, Arasta bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Arap Ahmet Mahallesine geçiyor ve Arap Ahmet Camini ve Haziresini ziyaret ediyoruz. Eski Osmanlı evlerinin bulunduğu sokakta ilerleyerek Yiğitler Burcu Parkına geçiyor ve Rum tarafını seyrediyoruz. Tur sonrası havalimanına hareket ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olanlar

‣ İstanbul-Ercan / Ercan-İstanbul arası ekonomik sınıf uçak bileti ücreti,
‣ Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
‣ Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
‣ Seçilen otel kategorisinde 2 gece konaklama
‣ 2 Kahvaltı Otelde
‣ 2 Akşam Yemeği Otelde
‣ Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
‣ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.