İskandinavya & Fiyortlar Turu

 

İSKANDİNAVYA & FİYORTLAR TURU

ISTANBUL – STOCKHOLM – KARLSTAD – OSLO – FLAM FYORD (Flamsbana Treni) – GOTEBORG – MALMO – KOPENHAG

           TUR NO: 5 GECE 6 GÜNDÜZ
Tarih Parkur Kalkış Saati Oda Durumu Ücreti
Gidiş 27.08.2024 İstanbul Havalimanı

Stockholm Havalimanı

 00.40 İki kişilik Odada Kişi Başı 1590 €dan başlayan Fiyatlar
Dönüş 01.09.2024 Kopenhag Havalimanı

İstanbul Havalimanı

 17.00 Üç kişilik Odada Kişi Başı 1590 €‘dan başlayan
Fiyatlar
OTEL 4 yıldızlı otellerde  5 Gece Tekli Odada Kişi  1,810 € ‘dan başlayan Fiyatlar
havayolu TÜRK HAVA YOLLARI

 

1.GÜN

ISTANBUL – STOCKHOLM

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Stockholm’e hareket. Varışımızın ardından şehir turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye binası, yedi tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro binası, borsa binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından akşam yemeği ve konaklama.

 

2.GÜN

STOCKHOLM – KARLSTAD – OSLO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad üzerinden Oslo’ya uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Oslo’ya varışımızın ardından Oslo panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen belediye sarayı, Folk Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından akşam yemeği ve konaklama.

 

3.GÜN

OSLO – FLAM FYORD (Flamsbana Treni)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Flam Fyord Tekne turumuz için hareket. Tam gün sürecek bu turumuzda ana kara içerisine 250 km girmiş olan dünyanın en büyük fiyordunu görüyoruz. Sabah erken saatte otelimizden ayrılıp Flam’a hareket ediyoruz. Olağan üstü tabiat güzellileri eşliğinde yapacağımız Flamsbana Tren yolculuğumuzda, 12.yüzyıldan kalma ve inşaatında çivi kullanılmayan Borgund kilisesini görüp Flam’a varıyoruz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından iki saat sürecek Flam – Gudvangen arasındaki tekne yolculuğumuzda yüksek, dar fyordlar, şelaleler ve küçük fyord köyleri sizleri manzarasıyla büyüleyecek.  Gudvangen’e varışımızın ardından Oslo’ya dönüyoruz.Akşam yemeği ve konaklama.

 

4.GÜN

OSLO – GOTEBORG

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Goteborg’a hareket.Varışımıza istinaden panoromik şehir turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Goteborg’un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Göteborg’daki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama.

 

5.GÜN

GOTEBORG – MALMO – KOPENHAG

Otelde alacağımız kahvaltının ardından İsveç’in üçüncü büyük şehri Malmö’ye hareket.Varışımıza istinaden yapılacak şehir turunda Malmö kalesi, Turning Törso binası, Liman bölgesi görülecek yerler arasındadır.Ardından bir mühendislik harikası, dünyanın ikinci büyük köprüsü olan Oresund’dan (8500 mt) geçip Kopenhag’a varıyoruz. Varışımızın ardından akşam yemeği ve konaklama.

 

6.GÜN

KOPENHAG – ISTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltının ardından yapacağımız Kopenhag şehir turunda Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları ve belediye binası meydanı görülecek yerler arasındadır.Turumuzun ardından havalimanına hareket ve İstanbul’a dönüş.

Fiyata Dahil Olanlar

‣ THY ile İstanbul – Stockholm / Kopenhag – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
‣ 4* otellerde 5 gece oda & kahvaltı konaklama,

‣ 5 Akşam yemeği

‣ Havalimanı-Otel-havalimanı transferleri,

‣ Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

‣ Kopenhag Panoramik Şehir Turu

‣ Malmö Turu

‣ Göteborg Panoramik Şehir Turu

‣ Oslo Panoramik Şehir Turu

‣ Flam Fyord Tekne Turu 2 saat

‣ Flamsbana Tren Turu

‣ Karlstad Turu

‣ Stockholm Panoramik Şehir Turu

‣ Uppsala Turu

‣ Sigtuna Turu

‣ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri