SURiYE TURU

Sömestr Tatilinde Suriye Turu, 2 Gece 3 Gündüz

2 GECE YATILI 3 GüNLüK, şAM-HALEP-HAMA-HUMUS-BUSRA GEZıLı SURıYE TURU SURıYE TURU PRORAMI                            (şAM/HALEP/BUSRA/HUMUS/HAMA)

 

Tur Programı:

 

1. GüN: şAM GEZıSı: Sabah kahvaltısı. Sonrasında tarih boyunca çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan başkent şam’ı gezme. Sırasıyla şeyhul Ekber lakaplı Muhiddin-i Arabi (k.s.) Kabri şerifleri, Süleymaniye camisi ve külliyesi, Osmanlı Hanedanlığı Kabristanlığı ve Sultan Vahdettin Han’ın kabrini ziyaret.Sahabe Kabristanlarından Bilal-i Habeşi (r.a), Abdullah Bin ümmü Mektum (r.a), Caferi Tayyar (r.a), Zeynel Abidin (r.a), Esma Binti ümeyye (r.ah), ümmü Habibe (r.ah), ümmü Seleme (r.ah), Hz. Zeyneb (r.ah), Hz. Ali’nin kızı ümmü Gülsüm (rah), Hz. Hüseyin’in kızları Sakine ve Fatma, Hz. Hasan’ın kızı Meymune Hatun ve Kerbela şehitlerini ziyaret. Cuma Namazını Emevi Camisinde kıldıktan sonra, Tarihi şam ıstasyonu, Hz. Yahya (a.s) ve Hz. Hüseyin (r.a)’ın mübarek başlarının bulunduğu türbeler ve Selahaddin Eyyubi Hazretlerinin türbesini ziyaret. Hızır (a.s) makamı, ımam Gazali’nin odası, Hazine Odası, Katabey ve Gelin minaresi, ılk Türk Hava şehitlerini ziyaret. Dinlenmenin ardından Hz.Ali (r.a)’ın kızı Hz. Zeyneb’in kabrini ziyaret. Ardından şam’ın büyük restaurantlarından birinde akşam yemeğinin ardından akşam serinliğinde muhteşem şehir manzaralı Kasyon Dağı’na çıkış. Sonrasında istirahat için otele dönüş yapılacak.

2. GüN: Oteldeki kahvaltının ardından 08:30 gibi BUSRA şehrine doğru yol alınacak. Busra’da Hz.Peygamber (s.a.v)’in devesinin ayak izlerini bulunduğu Memrakun Naga mescidi, Rahip Bahira manastırı, Mencak Hamamı, Hz. ömer Camii, Kral yolu ve Kral Sarayı, Roma Hamamı, Roma Kalesi ve anfi tiyatrosu (Giriş ücretlidir: Kişi başı 150 Suriye Lirası) ziyaret edildikten sonra başkent şAM’a geri dönüş yapılacak. şam’da meşhur Hamidiye çarşısında 2 saatlik serbest zaman diliminde alış veriş imkanı bulunacak. Ardından HAMA şehrine geçilecek. şehre varında yarım saatlik dinlenmenin ardından şehir merkezinde bulunan tarihi su değirmenlerine gidilecek. Buradan HUMUS şehrine doğru yol alınıp kasabadaki HALıT BıN VELıD cami ve türbesini ziyaretten sonra HALEP şehrine hareket edilecek. Halep’te akşam yemeğinin ardından istirahat için otele geçilecek.

3. GüN: Sabah kahvaltısından sonra meşhur Halep Kalesi önüne hareket. Burada Zekeriya Camii, Hz. Peygamber (s.a.v) Efendimizin ayak izlerinin bulunduğu Kerimiye Camii ve Mimar Sinan’ın eserlerinden olan Abide Camisini gördükten sonra, uzunluğu 12 km. olan ünlü Halep kapalı çarşısında serbest alış-veriş turu. Buluşma ve akşam yemeğinin ardından saat 17:00’de dönüş için sınır kapısına hareket. Sınır kapısında gümrük işlemleri sonrası gece yolculuğuyla sabah saatlerinde konya’ya varış. Eskişehir’e hareket.  

 

üCRET: Kışı BAşI: 275 $

  ücrete dahil Hizmetler                                                                           

* Klimalı Lüx Otobüs                                                                  

* Otobüs içi ikramlar                                                                  

* Vize ve çıkış işlemleri                                                               

* 2 Gece konaklama                                                         

* 3 Sabah kahvaltısı

* 3 akşam yemeği
* Rehberlik hizmeti

ücrete Dahil Olmayanlar: * Yurt dışı çıkış harcı 15 tl* öğle yemekleri ve extralarınız* Seyahat sigortası 10 $ Tur işlemleri için tur tarihinden en az 10 gün önce pasaportların acentemize ulaştırılması gerekmektedir. Ayrıca Suriye Devleti, pasaportunda ısrail vizesi bulunan kişilere vize vermediğinden, bu durumda olan kişilerin pasaportlarını değiştirerek tura katılmaları gerekmektedir. Ayrıca tur için yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acentemiz turu erteleme veya iptal hakkına sahiptir. 


GEREKLı EVRAK

  • Pasaport  (en az iki ay süreli)