GAP TURU (5 Gün 5 Gece, 4 gece otel konaklamalı Gap Turu.

Halfeti

  Harran

Duha Turizm 6 Gün 6 Gece, 5 Gece Otel Konaklamalı Gap Turu

GİDİŞ:
1. Gün | Tarsus – Adana – Antakya
2. Gün | Antakya – Gaziantep
3. Gün | Birecik – Halfeti – Adıyaman
4. Gün | Diyarbakır – Batman – Hasankeyf – Mardin
5. Gün | Mardin – Şanlıurfa – Göbeklitepe – Sıragecesi
6. Gün | Şanlıurfa – Harran – Kahramanmaraş

ÜCRET:

Kişi başı :

Tel: 0555 981 94 93

 

GAP TURU

Tur Tarihleri

Gidiş Tarihi        Dönüş Tarihi

 

PROGRAM:

TUR PROGRAMI
Gidiş:
Hareket: saat,  Eskişehir Atatürk Lisesi Önü
NOT: Polatlı ilçemizden de turumuza kayıt alınabilecektir.
Polatlı’dan hareket: 20 Ekim 2021 saat: 01:30 Polatlı Konya Tandır Önü
İLETİŞİM : 0555 981 94 93
ÜCRET:
1. Gün | Tarsus – Adana – Antakya
TARSUS – YEDİ UYURLAR MAĞARASI – BİLAL HABEŞİ MESCİDİ –TARSUS ŞELALESİ – NUSRET MAYIN GEMİSİ – ADANA – TAŞKÖPRÜ – SABANCI CAMİİ – ANTAKYA
Değerli misafirlerimiz
Eskişehir – Polatlı – Ankara – Aksaray – Pozantı güzergâhını takip ediyoruz. Pozantı’da vereceğimiz kahvaltının ardından Türkiye’de ismi 3500 yıldır değişmeyen şehir olan Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus’ta vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Kuran – ı Kerim’de Kehf Suresinde gecen Yedi Uyurların Mağarası olduğuna inanılan Ashabı Kehf Mağarasını geziyoruz. Sonrasında Danyal (as) Makamı, Ulu Cami, Peygamber Efendimizin ilk müezzini olan Bilali Habeşi Mescidi, daha önce beyaz çarşı olarak bilinen ve restorasyonu tamamlanan Kırk Kaşık Bedesteni, Eski Tarsus Evleri, Tarsus Şelalesi Tarsus’ta gezeceğimiz başlıca yerler olacak. Şelale’de vereceğimiz molanın ardından şehrin çıkışında bulunan, Nusret Mayın Gemisini ziyaret ediyoruz. Ardından Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen şehir Adana’ya hareket ediyoruz. Adana gezimizde, Büyük Saat Kulesi, Adana Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı (Panoramik), Seyhan Nehri üzerine kurulmuş olan Meşhur Taşköprü başlıca gezi noktalarımız olacak. Köprübaşında vereceğimiz molanın arıdan, Sabancı Camii gezisini yaptıktan sonra Antakya’ya hareket ediyoruz. Antakya’ya vardığımızda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Pozantıda Kahvaltı Tur Ücretine Dâhildir Öğle Yemeği: Tarsus’ta Serbest Öğlen Yemeği (Tur Ücretine Dâhil Değil)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Konaklama: Özcihan Otel Vb.
Mola Tesisleri: Pozantı Tesisleri
Rota: Eskişehir / Polatlı (155 km) – Polatlı / Ankara ( 85 km) – Ankara / Tarsus (476 km) Tarsus / Adana (55 km) – Adana / Antakya (190 km) Bölge İçi Gezileri (40 km) 1. Gün Kat Edilecek Mesafe: 1000 km
İLETİŞİM : 0555 981 94 93
2. Gün | Antakya – Gaziantep
ANTAKYA – HARBİYE – HARBİYE ŞELALESİ – HABİBİ NECCAR CAMİİ – SAİNT PİERRE KİLİSESİ – GAZİANTEP – GAZİANTEP ARKEOLOJİ MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ – TAHMİS KAHVESİ – GAZİANTEP HAMAM MÜZESİ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan şelalelerine hareket ediyoruz. sonrasında otobüsümüze binerek Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği ve an itibariyle Türkiye’nin en büyük Mozaik Müzesi konumundaki Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Sonrasında Yasin suresi 20. Ayette Bahsi Geçen Habib-i Neccar Hz vr Anadolu’da yapılan ilk camilerden birisi olarak bilinen Habib-i Neccar Camiisini ziyaret edeceğiz.
Ardından da otobüsümüze binerek Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen ve “Hristiyanlık” isminin ilk kez zikredildiği Saint Pierre Kilisesini geziyoruz.
Antakya gezimizi tamamladıktan sonra, Doğu’nun Paris’i olarak adlandırılan Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep’te vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Gaziantep Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Ardından müzeden ayrılarak, yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen Türkiye’de günümüze kadar ayakta kalan nadir yapılardan olan Gaziantep Kalesini (Panoramik) görüyoruz. Ardından Kale’nin eteklerinde bulunan Emine Göğüş Mutfak Eserleri Müzesi’ni geziyoruz. Dünyaca ünlü Gaziantep Mutfağını yakından tanıdıktan sonra bu kez de kentin diğer bir önemli kültürü olan Hamam Kültürü’nü yakından tanımak üzere Hamam Müzesi’ne gidiyoruz. Burada göreceğiniz eserler çok hoşunuza gidecek. Bölgenin en çarpıcı özelliğinden olan Çarşılarında serbest zaman sonrası otelimize hareket etmek üzere aracımızla buluşuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Gaziantep’de Restoranlarda Yöresel Menü Olarak Alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil Değil)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Konaklama: Teymur Otel vb Rota: Antakya – Gaziantep (215 km) Bölge İçi Gezileri (20 km) 2. Gün Kat Edilecek Mesafe: 235 km.
3. Gün | Birecik – Halfeti – Adıyaman
BİRECİK – KELAYNAK KUŞLARI – HALFETİ – HALFETİ TEKNE TURU – ATATÜRK BARAJI – NEMRUT DAĞI – KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT DAĞI GÜN BATIMI
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Birecik’e hareket ediyoruz. Burada dünyada nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyoruz.
Atatürk Barajı’nın yapımı sonrasında bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti’de Birecik Baraj Gölü üzerinde 1,5 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gördükten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz.
Gezilerimiz sonrasında Halfeti’den ayrılarak, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izliyoruz.
Baraj gezisinin ardından Adıyaman’a hareket ediyoruz. Adıyaman’a ulaştığımızda minibüslerimize binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, gezeceğimiz başlıca eserler olacak. Keyifli geçen yolculuğumuz sonrasında gün batımını seyretmek için Nemrut Dağı’na çıkıyoruz.. Zirve’de İlk olarak Doğu Terası’nda bulunan I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Doğu Terası Bağış Sunağını gördükten sonra Batı Terası’na geçerek önce Batı Terası Bağış Sunağı’nı ve Arslan Horoskopu’nu görüyoruz. Rehberimizin anlatımları bittikten sonra, güneşin yukarıdan aşağıya doğru muhteşem batışını seyrediyoruz. Güneşin batışı sonrası otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Adıyaman İskender 85 Restoran (Tur Ücretine Dâhil Değil)
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Bozdoğan Otel
Rota: Gaziantep – Halfeti (105 km) Halfeti – Adıyaman (240 km) Bölge İçi Gezileri (170 km) 3. Gün Kat Edilecek Mesafe: 505 km
İLETİŞİM : 0555 981 94 93
4. Gün | Diyarbakır – Batman – Hasankeyf – Mardin
DİYARBAKIR –DİYARBAKIR ULU CAMİİ – SURLAR MARDİN KAPI – BATMAN – HASANKEYF
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz.
Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da V.Haremi Şerif olan Diyarbakır Ulu Camiiyi geziyoruz.
Dört Ataklı Minare (Mutahhara Camii) yi görüyor ve sonrasında Hasan Paşa Hanında çay molası veriyoruz.
Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcunu görüyoruz. Buradan Dicle Nehrine doğru baktığımızda Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprüyü,Hevsel Bahçelerini görüp ve fotoğraflıyoruz.
Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’yı panoramik olarak gördükten sonra Batman üzerinden Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra, yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacan olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Mardine hareket ediyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Mardin’de otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Öğle Yemeği: Serbest Öğlen Yemeği (Tur Ücretine Dâhil Değil) Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Nuhoğlu Otel vb Rota: Adıyaman – Diyarbakır (254 km) Diyarbakır – Hasankeyf (150 km) Hasankeyf – Mardin (110 km) 4. Gün Kat Edilecek Mesafe: 514 km
5. Gün | Mardin – Şanlıurfa – Göbeklitepe – Sıragecesi
MARDİN – DAYRUL ZAFARAN MANASTIRI VEYA MOR GABRİEL MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ MARDİN MÜZESİ – ESKİ PTT BİNASI – ULU CAMİİ – ŞANLIURFA – GÖBEKLİ TEPE – BALIKLI GÖL GÜMRÜK HAN – SIRA GECESİ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mardin’i gezmeye başlıyoruz Mardin’de ilk durağımız bütün dünyadaki Süryani Halkının merkezi konumunda bulunan Dayrul Zafaran Manastırı olacak. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin Patriklik Merkezi Görevini Üstlenen Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Alacağımız önemli tarihi bilgilerden sonra tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesini ziyaret ediyoruz. Mardin çarşılarından yolumuza devam edip Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammedin sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Sonrasında birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını geziyoruz. Hemen karşımızda bulunan Şehidiye Cami’ni de ziyaret ettikten sonra üç yol mevkiinden kendimizi aşağı bırakıp Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup, tarihi İpek Yolu olan, Kızıltepe – Viranşehir üzerinden Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran denildiğinde aklımıza gelen şehir Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz.
İlk olarak Şanlıurfa’nın kenarından Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği, dünyada bilenen ilk tapınağı içinde barındıran Göbekli Tepeyi geziyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezde gezimize başlıyoruz. Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim Makamı’ndan ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panoramik Urfa Kalesi, Tarihi Çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Ardından Eşkıya filminden anımsayabileceğiniz Gümrük Han’da çay molası veriyoruz. Günün sonunda aracımızla buluşarak otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız ile akşam yemeği sonrasında Urfa Kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi. (Ekstra Kişi Başı 75 TL)
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Öğle Yemeği: Yöresel Menü Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhil Değil
Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe ya da Set Menü Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
Konaklama: Şanlıurfa İpek Palas vb
Rota: Mardin – Şanlıurfa (190 km) Bölge İçi Gezileri (30 km)
5. Gün Kat Edilecek Mesafe: 220 km
İLETİŞİM : 0555 981 94 93
6. Gün | Şanlıurfa – Harran – Kahramanmaraş
ŞANLIURFA – HARRAN – HARRAN ULU CAMİİ – İLK İSLAM MEDRESESİ – KAHRAMANMARAŞ – MARAŞ ÇARŞILARI – MARAŞ KALESİ – MARAŞ DONDURMASI
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz.
Harran’dan ayrılarak, 1973 yılında Kahraman unvanını alan Kahramanmaraş şehrimize gidiyoruz. Maraş’ı yukarıdan göreceğimiz Maraş Kalesinde fotoğraf molası sonrası Dünyaca ünlü Maraş dondurmalarını tadabileceğimiz Yaşar Pastanesine gidiyoruz. Sonrasında Maraş çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Kahramanmaraş gezimiz sonrası dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir Öğle Yemeği: Kahramanmaraş’ta Bölgesel Restoranda Yöresel Yemek Olarak Alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil Değil)
Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır. (Tur Ücretine Dâhil Değil)
Konaklama: BU GECE İÇİN OTEL KONAKLAMASI YOK
Rota: Şanlıurfa – Harran (46 km) Harran – Kahramanmaraş (275 km) Kahramanmaraş – Polatlı (620 km) Polatlı – Eskişehir (155 km) 6. Gün Kat Edilecek Mesafe: 1096 km
Toplam Tur Mesafesi: 3570 KM
İLETİŞİM : 0555 981 94 93
ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
– Otellerde 5 Gece Konaklama
-Otellerde Alınacak 6 Kahvaltı ve 5 Akşam Yemeği – Halfeti’de Tekne Turu
– 1618 No’lu Zorunlu Seyahat Sigortası
– Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
– Lüks Araçlar İle Ulaşım ve Araç İçi Su İkramı
– Otoban ve Köprü Ücretleri
– Profesyonel Rehberlik
ÜCRETE HARİÇ OLANLAR:
– Tüm Öğle Yemekleri
– Tüm Özel Harcamalar
– Şanlıurfa’da Sıra Gecesi
– Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
– Son Gün Akşam Yemeği

ÜCRET:

Kişi başı : .

Tel: 0555 981 94 93

 

   ÖNEMLİ NOTLAR :

            Tura katılanlaran aşı kartlarının yanlarında olması gerekmektedir. Aşı olmayanlar PCR testi yaptırmak zorundadırlar.

 Erken uyanmayı sevmek, Yürüyüşlere katılmak, Spor giysi ve ayakkabı. ( 2.spor ayakkabı)

 Güleryüz – hoşgörü – sabır ve eğlenmeyi sevmek

 Sırt çantası, fotoğraf makinesi, şarj cihazı bulundurulması avantajdır.

 Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz ofisi vs. bulmak her zaman mümkün olmayabilir, tedarikli olmak rahatlatır.

 Tur rehberi, bölgedeki yoğunluk, hava ve yol koşullarına göre program içeriğinde değişiklik yapmadan, program uygulamasını değiştirme hakkına sahiptir.

 Yaptırmış olduğunuz bu tur ile ilgili rezervasyon anında otobüste koltuk sırası ve numarası sözü ile garantisi kesinlikle verilmez

 çocuk indirimleri (2) büyük yanında konaklamak koşulu ile geçerlidir.

 Müze kart / maximum kart / 17 yaşaltı / 65 yaşüstü kişiler kimlikleri ve geçerlilikleri olması durumunda Turizm Bakanlığı’na bağlı tesislere ücretsiz giriş yapabilirler.

 Bu tur programı bir paket olarak düşünülmelidir. Katılımcıların kendi isteği ile almadığı bir hizmetin bedelinin iadesi kesinlikle yapılamaz.

 Bu bir tur sözleşmesidir. Turu satın alan kişi (kişiler) bu koşulları kabul etmiş sayılırlar. Bu sözleşme tur kayıt formundaki tüm kişiler için de geçerlidir.